تولید کننده: آذر کندو
کد محصول: 301077
موجودی: در انبار
2,000,000ریال

ساکارز یک نام علمی برای شکر است. همان شکری که روزانه آن را مصرف می کنیم. شکری که از نیشکر به دست می آید یا شکر تصفیه شده سفید رنگ را ساکارز می نامند. این یک نام علمی برای ترکیب دو مولکول گلوکز و فروکتوز به یکدیگر است. زمانی که بین این دو مولکول پیوند برقرار شود، ما مولکولی به نام ساکارز مواجه هستیم.

کلمه ساکارز ترکیب شده از یک کلمه ساکار و یک پسوند _ُز است. ساکار در زبان فرانسوی به معنای شکر و پسوند _ُز پسوندی است که به خانواده شکرها داده می شود. این ماده اولین بار توسط یک دانشمند انگلیسی و در اواسط قرن 19 میلادی به این نام خوانده شد.

در حال حاضر انواع محصولات ساکارزی از شیره چغندرقند، نیشکر و... به دست می آید.

اینکه چرا اسم و نام ساکارز با عسل طبیعی عجین شده است، شاید برای شما هم سوال باشد. البته تعیین میزان ساکارز ربطی به سال های اخیر و افزایش تقلب در عسل طبیعی ندارد؛ بلکه بیش از 100 سال پیش نیز اندازه گیری ساکارز نشان دهنده ارزش غذایی عسل طبیعی بوده است.

ساکارز عسل به این خاطر اندازه گیری می شود که متوجه شویم چه اندازه شکر در عسل طبیعی وجود دارد. وجود درصد کمی از ساکارز در عسل طبیعی عادی است. با این حال اگر این میزان از درصدهای پایین فراتر رود، این به معنای تغذیه ای بودن عسل یا حتی مصنوعی بودن عسل است. به همین علت می توان ساکارز را معیاری برای تشخیص عسل طبیعی دانست.

میزان ساکارز کاملا به پوشش گیاهی وابسته است. با این حال در حال حاضر استاندارد عسل های مختلف ایرانی زیر 5 درصد است. اگرچه در برخی کشورها این میزان بالا یا پایین تر از 5 درصد تعیین شده که وابسته به پوشش گیاهی آن کشور خواهد بود. در ایران برخی عسل ها ساکارز بالاتر از 5 درصد دارند! برای مثال عسل کنار میزان ساکارز بالایی را به خود اختصاص داده است. برای همین به منظور تشخیص طبیعی بودن یا کیفیت عسل کنار، از شاخص های دیگری استفاده می شود.

هرچه ساکارز عسل بیشتر باشد یعنی میزان این ماده قندی در آن بیشتر است. علت این موضوع می تواند به منشاء گیاه مرتبط باشد. با این حال ممکن است عسل به جای شهد گیاهان، از شکر تغذیه شده باشد.

این اتفاق همیشه هم بد نیست. زنبورداران در مواقعی از سال برای تغذیه زنبور برای کلنی محلول آب و شکر تهیه می کنند و زنبور با خورد آن ها عسلی تولید می کند که عسل تغذیه ای نام دارد. این عسل نباید به بازار عرضه شود و هدف آن تغذیه زنبوران کلنی به ویژه در فصول سرد سال است. اما اگر عسلی خریداری کردیم که بدون منطق ساکارز بالایی داشت، احتمال اینکه عسل تغذیه ای باشد زیاد می شود.

طبیعی است که هرچه ساکارز عسل کمتر باشد، احتمال اینکه میزان کالری آن کمتر باشد نیز وجود دارد. در نتیجه برای خرید عسل طبیعی رژیمی بهتر است عسل با ساکارز کمتر خریداری شود.

البته عسل دیابتی باید حداکثر ساکارز 2 درصد را به خود اختصاص دهد.

به چند علت می توان گفت که ساکارز به تنهایی نمی تواند معیار خوبی برای تشخیص عسل طبیعی باشد. البته که بهترین راهکار برای شناخت عسل طبیعی، اعتماد به فروشنده است؛ اما به هر حال شاخص ساکارز هم این روزها به یک معیار مهم تبدیل شده است.

دلیل اول برای اینکه ساکارز به تنهایی نمی تواند گزینه خوبی برای تشخیص عسل طبیعی باشد این است که همانطور که گفته شد برخی عسل های طبیعی ایرانی ساکارز بالای 5 درصد دارند. در نتیجه در نگاه اول به نظر می رسد که عسلی با ساکارز بالای 5 درصد احتمالا عسلی تغذیه ای است. این در حالی است که عسل کنار ممکن است حتی ساکارز 10 درصد داشته باشد؛ اما زنبورها فقط از شهد گل نوشیده باشند.

علت بعدی، روش های تقلب برای کاهش ساکارز عسل است. اگر فقط و فقط معیارمان ساکارز باشد، ممکن است گول رفتارهای متقلبین را بخوریم. با این حال جای نگرانی نیست. اگر یاد بگیریم در کنار ساکارز به دیگر فاکتورهای برگه آزمایش عسل نگاه کنیم، به هیچ وجه در هنگام خرید عسل طبیعی گول نمی خوریم. به همین منظور شرکت گلشهد آذرکندو اقدام به ارسال برگه آنالیز عسل به همراه عسل به مشتریان عزیز کرده است.

چه اطلاعاتی در برگه آزمایش عسل ارائه می شود؟

رنگ، بو و مزه:

این سه مورد در برگه آزمایشگاهی شرکت آذرکندو آمده است، زیرا حتماً باید این موارد چک شود و معمولی یا خاص بودن آن ذکر گردد.

قند احیا:

قندهای احیا کننده همان گلوکز و فروکتوز هستند که جزء اصلی عسل را تشکیل می دهند و حداقل باید 65 درصد باشند.

نسبت فروکتوز به گلوکز:

گلوکز و فروکتوز از قندهای طبیعی موجود در عسل هستند و بسته به اینکه عسل توسط زنبورعسل از چه گیاهی تهیه شده است این نسبت متفاوت است ولی به طور کلی این نسبت در عسل طبیعی باید حداقل 0.9 باشد ولی از آنجا که یکی از تقلبات در زمینه عسل اضافه کردن شربت گلوکز می باشد ، اندازه گیری نسبت فروکتوز به گلوکز از اهمیت بسزایی برخوردار است .

ساکارز:

شاید شنیده اید که عسل را با میزان ساکارز آن می شناسند. در واقع بسیاری از خریداران عسل طبیعی در هنگام خرید از فروشنده عسل می پرسند که عسل ساکارز چند دارد. فروشنده نیز عددی را بیان می کند که در برگه آزمایش عسل درج شده است. میزان ساکارز در عسل بسته به منطقه و نوع گیاه های شهدزا متفاوت است.

آنزیم دیاستاز:

آنزیم ها ماهیت پروتئینی دارند و همچنین آنزیم های موجود در عسل برای دستگاه گوارش بسیار مفید هستند. مقدار آن هم باید حداقل 8 باشد.

رطوبت:

طوبت عسل یکی از معیارها و استانداردهای عسل است که در جهان مورد توجه قرار می گیرد. عسل طبیعی باید رطوبتی زیر 20 درصد داشته باشد. تقریبا در کمتر عسل طبیعی میزان رطوبت بالای 20 درصد مشاهده می شود.

هیدروکسی متیل فورفورال HMF

یکی از معیار های مهم برای تشخیص عسل طبیعی، تعیین میزان هیدروکسی متیل فورفورال است. اگر قصد دارید در هنگام خرید عسل طبیعی، برگه آزمایش عسل را نیز بررسی کنید، بهتر است در کنار ساکارز حتما به این فاکتور عسل نیز دقت داشته باشید. HMF پارامتری مهم برای هم برای کیفیت عسل و هم برای میزان حرارت دیدن عسل است. عسلی که حرارت دیده باشد یا کیفیت قابل قبولی نداشته باشد، سطح HMF آن بالا می رود.

استانداردهای مختلفی برای میزان قابل قبول هیدروکسی متیل فورفورال وجود دارد که بیشتر به منطقه برداشت عسل وابسته است. در حال حاضر میزان ققابل قبول HMF در تجارت جهانی، عدد 40 میلی گرم در هر یک کیلوگرم است.

اسیدیته:

این آیتم باید مقداری کمتر از 40 میلی اکی والان در کیلوگرم داشته باشد.

خاکستر: 

خاکستر عسل نیز باید حداکثر 1 درصد باشد.

Ph عسل

مشخص شدن PH عسل نیز در برگه آزمایش وجود دارد. حداقل میزان PH عسل بر اساس برخی استانداردها، 3.5 در نظر گرفته شده است، ولی تا 4.5 هم امکان نوسان دارد. تقریبا اکثر عسل های طبیعی که حرارت ندیده اند، خاصیت اسیدی متعادلی دارند.

پرولین

میزان پرولین نیز در برگه آزمایش عسل ارائه می شود. این میزان نشان دهنده رسیده یا نارس بودن عسل است. حداقل میزان پرولین برای عسل طبیعی رسیده، 180 میلی گرم در کیلوگرم است. با این حال میزان زیاد یا کم بودن پرولین وابسته به منشاء گیاهی عسل نیز خواهد بود.

بسته بندی
تعداد 1 عدد
نوع بسته بندی پت یا پلاستیکی
وزن 1 کیلو
آنالیز
ساکاروز 0 الی 1 درصد

نظر بدهید

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
کد امنیتی
محصولاتی که دیگران خریده‌اند